نمونه رأی در مورد روابط نامشروع

موضوع: به صرف تنها بودن زن و مردی که بینشان رابطه زوجیت و شویی وجود ندارد، رابطه نامشروع محقق نمی‌گردد.

خلاصه جریان پرونده

حسب محتویات پرونده آقای م با تقدیم شکایتی علیه آقای ح.ن به کلانتری مرکزی شهرستان خاتم اعلام جرم نمود و توضیح داده است: ساعت ۸:۳۰ امشب ۲/۷/۱۳۹۱ برادرم با من تماس گرفت و از وجود فرد مشکوکی داخل خانه خبر داد وقتی به خانه آمدم و درب خانه را باز کردم از وجود آقای ن داخل حمام خانه مطلع شدم که موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادیم.

وی بلافاصله در حدود ساعت ۲۰ مورخ ۲/۷/۱۳۹۱ به کلانتری مراجعه و اعلام نمود که در مورد شکایت خود مبنی بر ورود غیرقانونی آقای ن به منزلمان هیچ‌ گونه شکایتی ندارم و خواهان ختم پرونده شده است (ساعت شکایت و اعلام گذشت ایشان با هم تناسب ندارد)، نامبرده مجدداً در تاریخ ۳/۷/۱۳۹۱ به اتهام آقای ن دایر به ورود به عنف (با زور) و ایجاد رابطه نامشروع در حد خلوت کردن با نامحرم تفهیم نموده که متهم ضمن شرح و بیان کامل نحوه تماس و مراجعه به منزل شاکی به قصد گرفتن دیکشنری و اینکه ایشان عضو کتابخانه نبوده و خانم ط عضو بوده صحبت کرده، ایشان گفت کتاب چند وقت است که دیرکرد خورده است و باید زودتر برگردانم خواستم یک شبه کتاب را بگیرم و مثل امروز برگردانم.

عصر بود که به ایشان زنگ زدم با موبایل خودم تماس گرفتم و ایشان گفت می‌توانید بیایید و کتاب را بگیرید حدود ۸ تا ۸:۳۰ بود یکی دو بار با ایشان حرف زدم در مورد این‌ که کتاب دارند یا نه، بنده رفتم تا آن را بگیرم وقتی که رسیدم ماشینم جلوی خانه آنها پارک کردم و درب زدم چون هماهنگ کرده بودم درب را باز کردند و گفتند داخل بیایید تا آن را برای شما پیدا کنم بیاورم. بنده (متهم) جلوی پله راهروی اصلی توقف کرده بودم که یک دفعه صدای زنگ درب خانه آمد خانم ط گفت کنار پله‌ها بایستید تا ببینم چه کسی است.

ادامه اظهارات متهم (آقای ح.ن): آقای الف.م که پسر عموی شوهر خانم ط بود پشت درب بود و می‌گفت که کسی که داخل خانه شما آمده، چه کسی بوده است؟ خانم ط گفت کسی نیست و. من برای ورود به خانه آقای م از همسرش اجازه گرفتم و رابطه نامشروعی با همسر ایشان نداشتم، شاید کمتر از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه بیشتر نشد که آقای م زنگ زد و من دیگر خانم ط را ندیدم.

دادیار به اتهام ورود به عنف (با زور) و ایجاد رابطه نامشروع با نامحرم در حد خلوت کردن قرار وثیقه به مبلغ ۵۰٫۰۰۰ ریال صادر کرده است. موسسه حقوقی کیانداد خانم ط نیز در بازجویی انجام شده به نحوی اظهارات آقای ح.ن را تأیید کرده و گفته است خودم گفتم به داخل سرویس‌ها برود و ما از خانه رفتیم که بعد از چند لحظه دیدم دوباره لامپ‌ها روشن شد که دیدم شوهرم آقای م و پسرعمویش، آقای ح.ن را از سرویس بهداشتی پیدا کردند.

وی منکر هرگونه ارتباط نامشروع شده است. ۳ پرینت تلفن به شرح اوراق و برگه‌های ۳۴ الی ۵۶ پرونده دریافت شده است. مواردی از تماس بین متهمان آقای ح.ن و خانم ط گزارش شده است.

در نهایت کیفرخواست علیه هر دو نفر آقای ح.ن و خانم ط به اتهام ایجاد رابطه نامشروع در حد خلوت با نامحرم صادر و به دادگاه ارسال که شعبه اول دادگاه عمومی خانم به موجب دادنامه شماره ۱۰۰۴۶۸ مورخ ۲۴/۸/۱۳۹۱ با استدلال و استناد متن پیامک‌های ارسالی و دریافتی از شماره تلفن‌های همراه متهمان به یکدیگر که اقرار به تصرف آن کرده‌اند و شواهد موجود و این‌ که نامبردگان رابطه زوجیت و شویی نداشته‌اند و همچنین توضیحات مفصل دیگری بزهکاری و مجرم بودن نامبردگان را محرز و مسلم دانسته و به استناد ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی و مواد ۲، ۳، ۴ و ۴۳ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری هر یک از متهمان را به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم گردیده که حکم شلاق آقای ح.ن در سر در ورودی دادگستری شهرستان خاتم اجرا شود.

منبع: وکیل رابطه نامشروع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها